Background
+90 262 678 89 35 / 36
       info@tcv.com.tr        EN | TR
Istanbul'da CNG Karat L Rüzgarı !

Istanbul , trafiğin yoğun olması nedeniyle yakıt sarfiyatı açısından Türkiye'de Özel Halk otobüsçülerin en hassas olduğu şehirlerin başında gelmektedir.

Dur-kalk trafiğin arkadan motorlu otobüsler açısından bir diğer dez avantaji ise özellikle soğutma konusunda yaşanan sıkıntıdır. Araç hızları yüksek olmadığı için yeterince hava sirkülasyonu oluşmaz ve Radyatör fanı sürekli devreye girdiği için Yakıt Tüketimi , Fan etkisiyle en üst seviyeye ulaşır !

CNG Karat'ın Özel Halk Otobüsçüler tarafından en çok tercih edilmesinin asıl nedeni ise bunların hiç biri değildir !

CNG Karat'ta kullanılmakta olan 6.7 lt'lik Man motor , 12 mt'lik bir otobüsün ihtiyaci olan 1000 Nm'lik torku rahatlikla verebilmekte ; aynı zamanda Allison Otomatik Şanzumanın iyi senkronize olmuş Tork Konvertörü sayesinde aracın doluluk oranı ya da yokuş eğimleri çekiş açısından problem olmamaktadır.

Ayrıca Karat CNG'nin yüksek kapasiteli Radyatörü yazın en sıcak anlarında bile asla hararet yaptırmadığı gibi , fanın sık sık devreye girmesini engeller .

İşte tüm bu nedenlerden dolayı ; Istanbul şartlarında CNG Karat 100 km'de 0,5 m^3'lük Gaz Sarfiyati ile Özel Halk Otobüsçülerin en çok tercih edilen markası olmuştur .